Islanan Telefon Nasıl Kurtarılır?

Her ne kadar darbelere dayanıklı olsalar da halen birçok akıllı telefonun suya karşı dayanıklılığı pek yok. Bu nedenle de birçok akıllı telefon kullanıcısı, telefonunu ıslatmadan kullanmaya özen gösteriyor. Fakat öyle bir an gelir ki, hiç hesapta yokken bardağınızdaki suyu telefonunuza bir anda boca ediverirsiniz. Ya da yanınızdaki sakar arkadaşınız bu işlemi başarıyla gerçekleştirir.

ıslanan telefon

ıslanan telefon

Eğer telefonunuzun ciddi şekilde ıslandığını düşünüyorsanız, hiç vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Öncelikle akıllı telefonunuzun neresinin ıslandığını hızlıca gözden geçirin. Telefonun şarj ya da kulaklık gibi açıkta kalan deliklerini kontrol edin. Bu arada arka kapağını açarak havalandırın. Gerekirse sim kartını da çıkarıp kuru bir peçeteyle silin.

Islanan Telefon Nasıl Kurutulur?

Eğer akıllı telefonunuzun haddinden fazla ıslandığını düşünüyorsanız, aralara giren suyu mümkün olduğu kadar dışarı çekmeye çalışın.

suya düşen telefon nasıl kurtarılır

suya düşen telefon nasıl kurtarılır

Yani kalorifer üzerine koymak ya da saç kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmak doğru değildir. Bunun yerine, elektrikli süpürge ile suyun yönünü değiştirmek daha doğru bir hamledir. Ayrıca ılık bir ortamda birkaç gün bekletmek de uygun bir seçenek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir