Bebek Odası Mobilyaları Nasıl Seçilir?

Bebeklerinizin hayatınıza girmesi ebeveynler olarak sizlerin de büyük sorumluluklar alma zamanının geldiğinin habercisidir. Bebeklerinizin gelişim dönemi boyunca tüm ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde onlara uygun olarak karşılamalısınız.

bebek odası

bebek odası

Bebek odalarına uygun mobilya seçmeden önce mutlaka odanın ölçülerini belirlemelisiniz. Yerleşim planınızı çıkarttıktan sonra ihtiyaç duyduğunuz mobilyaları ve eşyaları bir listeye dökmelisiniz. Yeni doğan bir bebek için beşik ve gardırop yeterli olacaktır.

bebek odası fiyatları

bebek odası fiyatları

Bebek Beşiği Nasıl Seçilmeli?

Mobilya seçiminde güvenlik ve hijyen ön planda olmalıdır. Mobilyaların üretiminde kullanılmış olan boyaların su bazlı olması ve kanserojen maddeler içermiyor olması gereklidir. Boyaların ve verniklerin yanında, mobilya üretiminde yer alan MDF ve sunta gibi maddelerin ise standartlara uygun şekilde üretilmiş olması gereklidir.

bebek odası modelleri

bebek odası modelleri

Bebek beşiği, her zaman bebeğin rahat bir şekilde içine koyulabileceği ve koruyucu özelliklere sahip olanlarından seçilmelidir. Koruyucu bölgeleri ayarlanabilir şekilde olan beşik modellerini seçerseniz kullanım sırasında daha rahat edebilirsiniz. Sivri köşelere sahip olan beşiklerden de uzak durmalı bu tür beşikler kullanıyorsanız o bölgeleri mutlaka kapatmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir