Selüliti Hangi Yiyecekler Yok Eder?

Selülit özellikle cilt altında yağ birikintilerinin zamanla portakal görünümünü alması hali. Vücutta toksinler ve hormonlar bu duruma yol açar.

selülit

Selüliti yiyeceklerle yok edin ve hayat felsefeniz yapın. Pahalı kozmetikler yeriine ilk olarak içten tedavi uygulayın. İlk olarak düzenli 8 bardak suyunuzu ihmal etmeyin. Spor olarak özellikle yürüşüş yapın.

Selüliti Yok Eden Yiyecekler

Brokoli, sağlık ve güzellik iksiridir. Vitamin ve mineral barındırır. Haftada 4 kez tüketmeniz selüliti yok eder. Domates ise pişinbce vitaminini çıkarır. Her gün yemeniz önerilir. Kırmızı meyve ve sebzeler her zaman vitamini yok eder. Elma sirkesi kaçla bölgesinde su tutuulmasını önler.

ay çekirdeği

ay çekirdeği

Kişniş aynı şekilde önerilir. Kuşkonmaz, muz. Salatalık su deposu olduğu için her zaman yemeniz önerilir. Soğan aynı şekilde idrar söktürür. Sarımsak zararlı maddeleri bedenden atar.  Esmer pirinç ve bulgur ise tam tahıllara örnek verilir. Portakal, limon selülit düşmanı. Peynirden mutlaka uzak durun. Yağlı balıkları her zaman tüketin. Yeşil çay iyi bir antioksidan.

1 Response

  1. Lale dedi ki:

    Selülit baş belası bir sağlık problemi. Selüliti yok etmek için bir de sizin verdiğiniz önerileri uygulayacağım umarım işe yarar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir