Adet Sancıları İçin Doğal Çözüm Yöntemleri

Adet dönemleri çoğu kadın için her ay korkulu rüya gibidir. Özellikle adet sancılarına eklenen diğer yan etkiler de bu dönemin atlatılmasını iyice zorlaştırıyor. Kasık ağrıları, kramplar, bacak uyuşması, bel ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, hormonların sebep olduğu agresiflik, uykusuzluk gibi bir çok etki her kadında görülmese de adet dönemine giren çoğu kadında sıkılıkla görülüyor.

Özellikle önemli günlerde, trafikte, toplantıda, sınavda ya da tatilde bir çok durumu zorlaştıran adet döngüsü için kadınlar çeşitli yöntemler dener. Her kadının bu dönemle baş etme şekli olsa da, adet sancısının ufaktan hissedildiği an eller hemen ağrı kesiciye koşar.

adet sancısı

adet sancısı

Adet sancısı karakteristik bir ağrı olduğundan dolayı, şiddetli karın ağrısı evresi başlamadan önce çoğu kadında ağrı sinyali veren kasık hareketlenmeleri olur. Eğer adet sancınız bu gibi hafif evre ile başlıyorsa, ağrı konusunda yapabilecekleriniz daha fazladır.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Su hayatımızın olmazsa olmazı temel kaynağımızdır. Konu adet ağrıları olunca şişkinlik ve krampların da yine bir numaralı ilacı sudur. Adet döneminde günde en az 3 litre su içerseniz çoğu şikayetinizden kurtulabilirsiniz.

adet sancısı 2

adet sancısı 2

Bir diğer doğal rahatlama yöntemi ise bitki çaylarıdır. Özellikle anason içeren rezene çayı adet sancılarının bir numaralı düşmanıdır. Yeşil çay, meyve çayları, portakal ve nene limon karışımları da yine adet döneminizi rahat geçirmenize yardımcı olur.

1 Response

  1. Arzu dedi ki:

    Adet sancısına ne iyi gelir diye araştırma yaparken karşıma çıkan en güzel yazılardan biri teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir