Subperiostal İmplant

Cerrahi yöntem olarak günümüzde en çok uygulanan diş tedavi yöntemleri içerisinde subperiostal implant yer alır. Özellikle de çene kemiği miktarı ile alakalı olarak ele alınan bir tedavi yöntemi olduğunu söylemek mümkündür.

Bu yöntem genel çerçevede eksik dişlerin bulunduğu kısımda gerçekleştirilen bir implant tedavi seçeneğidir. Fakat bu durum daha çok çene kemiğinin ince veya az olması dahilinde ele alınır. Böylece sağlam ve güçlü bir şekilde yerleştirilen subperiostal implant ile birlikte, hasta yeniden sağlıklı bir yaşama dönüş yapar.

Ancak bu uygulamanın doğru ve etkin bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle tanı ve teşhis üzerinden muayene sağlanmalıdır. Böylece hekiminiz tarafından bu yöntemin onaylanması doğrultusunda tedavi gerçekleşmektedir. Bu konuda en iyi ve en güvenilir tedavi yöntemini elde etmek için hemen site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

Subperiostal İmplant Tedavisi

Çenede meydana gelen diş kayıplarının tedavisini gerçekleştirmek için uygulanan cerrahi yöntem subperiostal implant olarak ifade edilir. Ancak bu durum tek diş kaybı ile birlikte değil, genelde birden fazla diş kaybı eşliğinde ortaya çıkan sorunlar karşısında gerçekleşmektedir. Özellikle de çene kemiğine bağlı olarak burada yer alan incelik ya da kalınlık üzerinden sağlanan bir yöntemdir.

Çene kemiği yeteri oranda kalın veya güçlü olmadığı durumlarda, dişin çok sağlam bir şekilde kalabilmesi adına bu yöntem uygulanır. Böylece fazla diş eklemesi ile birlikte, hasta yeniden sağlıklı dönemine geçiş yapabilir.

Aynı zamanda birden fazla dış uygulanmasına rağmen hastanın tamamen doğal ve estetik bir görüntü elde edebileceğini söylemek mümkündür. Bu açıdan en iyi ve sağlıklı hizmeti elde etmek, özel tedavi işlemi uygulayabilmek adına www.dentaliva.com/subperiostal-implant-nedir üzerinden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Subperiostal İmplant Uygulaması

Birden fazla dişin kaybı ile beraber ortaya çıkan sorunlara karşı günümüzde subperiostal implant cerrahi uygulaması söz konusudur. Aynı zamanda bu uygulama yapay diş köküdür. Özel olarak kişinin ağız yapısına uyumlu biçimde bir ya da birden fazla dişin hazırlanması doğrultusunda, bu uygulama ele alınır.

Ayrıca bu uygulamanın lokal anestezi ile gerçekleştiğini söylemek mümkün. Tabii hastaya bağlı olarak genel anestezi kapsamında da gerçekleştirilebilir. Daha çok çene kemiğinin alt bölümünde yer alan periost dokusuna yerleştirilmiş olan diş implantları ile yapılan bir uygulamadır.

Kemik hacminde kayıp yaşandığında ya da çene kemiğinin yeterli oranda kalın olmaması durumunda, bu uygulama gerçekleştirilir. Böylece anestezi altında çene kemiği grefti ya da kemik doku yapılandırılmasına gerek duyulmadan bu implant tedavisi sağlanır. Bu uygulamayı özel olarak sağlamak ve uzman diş hekimleri kapsamında gerçekleştirmek için site üzerinden bağlantı sağlamanız yeterlidir.

Subperiostal İmplant Tedavisinin Farkı

Günümüzde amaca bağlı olarak birçok farklı implant tedavisi söz konusudur. Fakat subperiostal implant tedavisinin diğerlerine göre önemli bir farkı bulunmaktadır. Özel bir diş hekimliği profesyonelliği altında ele alınan bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

İmplantın uygulanacağı bölge özel olarak ele alınmak suretiyle detaylı çalışma yapılır. Model ve tasarım çalışmaları gerçekleştirilmek suretiyle bölge için özel bir diş implantı hazırlanmaktadır. Ardından periost dokusunun alt kısmına yerleştirilen diş implantının sayesinde hasta yeniden sağlıklı döneme geçiş yapar. Tabii Tüm bu unsurlar diş hekiminin kontrolü altında gerçekleşmektedir.

Yapılan tedavi süreci ile birlikte aynı zamanda hassas bir süreç olduğundan çene kemiğini de iyileşmesi beklenir. O yüzden tamamen özel bir şekilde uzman diş hekimleri bünyesinde ele alınması gerekir. Sağlam ve güçlü bir şekilde durabilmesi için implant dişler için uygulama hastanın ağız yapısına göre sağlanmaktadır.

Subperiostal İmplant Aşamaları Nelerdir?

Plan ve projelendirme doğrultusunda ele alınan aşamalar eşliğinde subperiostal implant tedavisi gerçekleşmektedir. Bu konuda özellikle hastanın implant dişlerinin özel olarak modellenmesi ve tasarımının yapılması büyük önem arz eder.

  • Elbette öncelik olarak hasta için yapılacak muayene ve tanı üzerinden teşhis konulur.
  • Buna göre değişiklik eğer yapılacak ise uzman diş hekimi bünyesinde ayrı bir inceleme ve cihaz üzerinden tanı gerçekleştirilebilir.
  • Bu konuda temel olarak farklı yöntemler aşamalı bir şekilde ele alınır.
  • Temel olarak ise ana kategori kapsamında implant yapısı ve implant uygulama sürecidir.
  • Daha sonra sıralı şekilde çene kemiğinin kalınlığı hesaplaması ile birlikte diş sayısına bağlı olarak işlem sağlanır.

Elbette burada önemli olan çene kemiği ve diş implantları üzerinden iyileşme sürecidir.

En İyi Subperiostal İmplant Tedavi Uygulaması

Uzun yıllardır kurumsal hizmet çatısı altında en iyi desteği veren dentaliva.com güçlü sağlık merkezi bünyesinde, güven subperiostal implant tedavi yöntemini elde edebilirsiniz. Karışık bir tedavi ve cerrahi süreci olduğundan dolayı bu süreç içerisinde, mutlaka diş hekimliği bünyesinde uzman cerrahların sürece yönetmesi gerekir.

Bunu uzun yıllardır kurumsal hizmet çatısı altında sağlayan bu güvenilir sağlık hizmetleri bünyesinde en iyi tedavi sürecini elde edebilirsiniz. Şimdiye dek elde edilmiş önlemler referanslar ve müşteri memnuniyeti dahilinde, bu tedavi sürecinin ardından yeniden sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir