Bahçede Kış Bakımının Püf Noktaları

Bahçelerimiz, yaz aylarımızın vazgeçilmez mekanlarıdır. Bu mekânlarda doyasıya vakit geçirir ve hayatın tadını çıkarırız. Kış ayları gelmeye başlayınca durum biraz değişir. Bahçede vakit geçirmek biraz daha azalır ve sonucunda sıfırlanır. Yaz aylarında büyük önem verdiğimiz bahçelerimize, aynı oranda kış mevsiminde de özen göstermeliyiz.

bahçede kış bakımı

bahçede kış bakımı

Kışın Bahçenizi Unutmayın

Burada bazı ince detaylar ön plana çıkıyor. Bu detayları bilerek bahçe bakımına hız vermeliyiz. Drenaj kontrolü, bahçe bakımının temel direklerinden biridir. Toprak içinde süzülen su, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde atık su sistemiyle tahliye edilmelidir. Yüzeyde kalacak olan su, sağlıksız bir ortamın oluşmasına meydan verecektir. Bahçe bakımı için ilaçlamalarda önemli bir yer tutar.

bahçede kış bakımı nasıl olmalıdır

bahçede kış bakımı nasıl olmalıdır

İlaçlamada kış mevsimine uygun bir pozisyon izlemek, bahçede yer alan ağaçların daha sağlıklı bir şekilde kış mevsimini geçirmesini sağlayacaktır. Gübreleme, budama ve buna benzer diğer bahçe faaliyetleri de tarafınızca atılması gereken adımlar arasında yer alır. Yaza tam donanımlı bir bahçe hazırlamak istiyorsanız, kışın bahçenize hak ettiği değeri ve bakımı mutlaka vermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir