Horlamaya 3 Adımda Son Verin!

Pek çok kişinin sorunu olan horlama, uzmanlara göre yapılacak küçük değişiklikler ile ortadan kaldırılabilir ya da azaltılabilir. Peki, horlama neden olur ve kişinin bu duruma son vermesi için neler yapması gerekir? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı…

horlamak

horlamak

Fazla Kilolar

Horlamanın en büyük nedenleri arasında fazla kilolar yer alıyor. Şişman insanların zayıf olanlara göre daha çok horladıkları ortaya konmuş gerçeklerden biridir. Fazla kilolar yüzünden üst solunum yollarının işlevini rahatça yerine getirememesi yüzünden bu problem çoğu zaman görülüyor. Bu sorundan kurtulmak için sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi denemelisiniz.

Uyku Pozisyonu

Kişilerde sık sık meydana gelen horlamada en başlıca etkenlerden biri de uyku pozisyonudur. Özellikle sırt üstü uyumada gözlenen bu sorunu yan yatarak çözebilirsiniz.

uyumak

uyumak

Sigara ve Alkol

Geceleri eşinizi rahatsız etmeden uykunuzda mışıl mışıl uyumak için sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan da uzak durmalısınız. Hava geçişine zarar veren sigaran kurtulduğunuz da sabahları ne kadar kaliteli bir uyku uyumuş olduğunuzun farkına varacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir