Parlak Bir Cilt İçin; Zerdeçal Maskesi

Cildimizin daha sağlıklı ve güzel görünmesi için kozmetik ürünlerinden yararlandığımız gibi doğal maskeler de uygularız. Birçok bitki cilt bakımı hususunda mucizeler yaratma özelliğine sahip. Bu bitkilerden elde edeceğimiz maskeler de cildimizin daha parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.

zerdeçal faydaları

Zerdeçal Maskesi ile Sivilcelerinizden Kurtulun, Parlak Bir Cilde Sahip Olun

Zerdeçal cilt bakımında kullanılan bir bitkidir. Anti-bakteriyel özelliğe sahip olan zerdeçalı sivilcelerden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Zerdaçal ve elm sirkesi ile hazırlayacağınız maske ile cildinizdeki sivilceleri yok ederek daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.Yarım çay kaşığı zerdeçal tozunu bir yemek kaşığı bal ile karıştırın.

zerdeçal yararları

Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürmeden önce pamuğa döktüğünüz elma sirkesi ile cildinizi temizleyin. Beş dakika bekledikten sonra cildinize hazırlamış olduğunuz karışımı sürün. Bu karışımı gözlerinizle temaz ettirmeyin. Zaten tüm karışımlarda olduğu gibi maskeyi göz çevrenize sürmemeye özen gösterin.

15-20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Zerdeçal cildinizde sarımsı bir leke bırakabilir. Bir miktar sütü pamuğa dökün ve cildinizi bu pamukla temizleyin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir