Hamilelikte Neler Giyilmeli?

Günümüzde modanın her alanında gelişmeler sağlandığı gibi, hamile modasıyla ilgili olarak da son derece başarılı kreasyonlar hamile bayanların beğenisine sunuluyor. Birbirinden şık seçeneklerin sunulduğu hamileler için de artık modanın gerisinde kalmak yok.

gebelik kıyafeti

gebelik kıyafeti

Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınlar hangi şartlarda olursa olsun, dış görünüşünden ödün vermek istemez. Her durumda şık ve bakımlı görünmek isteyen kadınların hamileyken de seçeneklerinin fazla olması işlerini kolaylaştırıyor. Birbirinden şık ve rahat hamile pantolonları sayesinde dışarıda da rahat edebilen hanımlar, üzerlerine giyecekleri renkli ve üst bedenlerini sıkmayacak bluzlarla gündüz şıklığını kolaylıkla yakalayabilirler. Mevsimine göre kıyafetler seçebilecekleri gibi her durumda bedenlerinin hava almasını sağlayan seçimler yaparlarsa daha rahat ederler. Özellikle sıcak yaz günlerinde ciltlerinin hava alması güneşten daha az etkilenmelerini sağlar.

hamile stili

hamile stili

Nasıl ki üst bedenlerini sıkmamaya özen gösteriyorlarsa aynı özeni alt bedenleri için de göstermeliler. Örneğin pantolon ya da etek giyeceklerse kesinlikle hamileler için üretilmiş ürünlerden seçmeliler ya da karınlarını sıkmayacak büyüklükteki kıyafetleri giymeliler. Çünkü karınları üzerindeki baskı, bebeği bile etkileyecek düzeyde olabilir ve bu da hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir