3D Mask Rinoplasti: Yeni Burnunuzu Dokunarak Seçin

Burnumuz yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için, burnumuzda yaptıracağımız en ufak bir değişiklik hemen fark edilir niteliktedir. Belki de bu nedenle birçok insan, aslında burnunda estetik bir müdahale yaptırmayı istese de sonuçları geri dönülmez olduğu için çekimser kalıyor. Çünkü bugüne kadar yapılan estetik ameliyatlardaki en ufak bir olumsuzluk, kalıcı bir niteliğe sahip olduğu için az da olsa risk taşıyordu.

Ancak tıbbi adı rinoplasti olan burun estetiği alanında son günlerde yepyeni bir gelişme oldu. Op. Dr. Yakup AVŞAR öncülüğünde yapılmaya başlanan 3d mask rinoplasti sayesinde artık yeni burnunuzun 3 boyutlu halini ameliyat öncesinde görme imkânınız var. 3 boyutlu yazıcı teknolojisi kullanılarak yaratılan 3d mask print teknolojisi sayesinde, ameliyat sonrasındaki halinizin bir maskesi hazırlanıyor ve yeni halinizi hem gözünüzle görebiliyor hem de ellerinizle dokunarak inceleyebiliyorsunuz.

3D Mask Rinoplasti

Op. Dr. Yakup AVŞAR IMCAS kongresinde ilk defa bu konuda sunum yaptı. 3D Mask Rinoplasti

İlk kez Op. Dr. Yakup AVŞAR tarafından geliştirilen ve uygulanan 3d maske burun estetiği, gerçekten de bu alanda yaşanan gelişmeler arasında bir devrim niteliği taşıyor. Çünkü burun ameliyatı yaptırmak isteyen, ancak sonuçları konusunda net bir bilgisi olmayan binlerce insan için çok büyük bir güven duygusu oluşmasını sağlıyor.

Op. Dr. Yakup AVŞAR, Dünya Çapında Ses Getirdi

Şu anda Türkiye’de yapılan bu özel operasyon için yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da büyük bir rağbet var. Çünkü insanlar burunlarına estetik bir müdahale yaptırmaya karar verdiklerinde, bunu hayatlarında sadece bir kez yaptırmak ve ömür boyu da kullanmak istiyor.

Bugüne kadar yapılan estetik müdahaleler maalesef her zaman umulduğu gibi iyi sonuçlar veremediği için birden fazla ameliyat geçirmek zorunda kalan insanların olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu sıkıntılara kökten çözüm getiren Op. Dr. Yakup AVŞAR, adeta bir heykeltraş estetik cerrah olarak yaptığı çalışmalar ile burun estetiği alanında çığır açmayı başardı.

3D Mask Rinoplasti

3D Mask Rinoplasti

Şimdiye kadar yaptığı ameliyatlardan tam puan alan Yakup AVŞAR, kendisine gelen hastaları mutlu bir şekilde uğurlamanın da haklı bir gurunu yaşıyor. Çünkü girecekleri operasyonun sonucunu daha ameliyattan önce 3 boyutlu olarak gören bu hastalar, ameliyat sonrasındaki yeni durumlarına alışmakta hiç güçlük çekmiyorlar. Beklentilerinin fazlasıyla karşılandığını gördükleri için de hem doktorlarından hem de yeni burunlarından gayet memnun bir şekilde evlerine dönüyorlar.

Burun ameliyatında 3d uygulaması

Aslında günümüz dünyası, 3d teknolojisine hiç de yabancı değil. Sinema sektöründe, modelleme programlarında ya da bilgisayar oyunlarında sıklıkla karşımıza çıkan bu teknoloji, artık tıp dünyası için de vazgeçilmez bir uygulama halini alıyor. Örneğin 3d ultrason görüntülerine artık hepimiz aşina olmaya başladık bile.

Hastanın mevcut burnunun ve yüzünün her açıdan fotoğraflanması ile başlayan bu süreç, sonrasında 3 boyutlu bir şekil oluşturulması ile devam ediyor. Ortaya çıkan verinin bilgisayar ortamında işlenmesiyle de, hastanın yüzüne en uygun düşen burun formu oluşturuluyor. Tabii ki bu süreçte hastasının beklentilerine de kulak veren Yakup AVŞAR, 3d maske şeklinde bir çıktı alıyor ve bunu incelemesi için hastasına veriyor. Bu sayede hastanın ameliyat sonrasındaki yeni burnunu yakından incelemesi, dokunarak deneyimlemesi mümkün hale geliyor.

3D Mask Rinoplasti Burun Estetiği

3D Mask Rinoplasti Burun Estetiği

3d teknolojisini estetik cerrahi alanında burun ameliyatına uyarlayan Op. Dr. Yakup AVŞAR sayesinde artık kişiye özel çözümler getirme imkânı çok daha kolay hale geldi. Artık eskisi gibi standart burunlar yaptırmak istemeyen birçok kişi için bu son derece olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Çünkü her insanın kendine özgü bir yüz şekli ve ifadesi olduğu için, bu yeni teknolojinin estetik cerrahisine çok şey katacağı söylenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=EW8TdwuBYcM

 

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir