Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olan Besinler

Sigaranın bedene verdiği zararlar son derece fazladır. Bu zararların en büyüğü ise bağımlılıktır. Sigara yakıldığı an itibari ile tüm vücuda zehrini anında veren bir madde olması sebebi ile de sağlığınızı son derece olumsuz etkiler. Sadece sizin değil aynı zamanda sigara tüketirken yanınızda bulunan tüm kişilerinde de sağlığını dumanınız ile tehlikeye atabilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için ise sigarayı bırakmanız önerilir. Birçok kişi sigaranın sağlıklarına verdiği zararın farklında olup bırakmak için mücadele ediyor. Bu aşamada gerekli desteği almanız ise daha kolay bir sürece etki edecektir. Sigarayı bırakmanızda etkili olan ve size yardım edecek olan besinleri de tüketerek bu süreci hızlandırmanız da mümkün.

sigara

Patlıcan

İçinde nikotin barındıran patlıcanı ince dilimleyerek fırınlamanız sonrasından çerez gibi de tüketebilirsiniz. Sigarayı bırakma konusunda destek olurken hem faydalı hem de atıştırmalık seçeneğinde kilo aldırmayan bir seçime yer açmanın avantajını edinebilirsiniz.

Patates Püresi

Patates püresi de sigara bırakma konusunda size destek olacak olan besinler arasından yer açıyor. Sabahları ya da canınız ne zaman isterse tüketebilirsiniz.

Domates

Domateste içinde nikotin barındıran besinler içinde yer alıyor. Her gün yarın su bardağı domates suyu hem sigaranın olumsuz etkilerinden temizlenmenizi hem de nikotin ihtiyacınızı karşılayacaktır

Süt

Her gün düzenli olarak süt içerek sigaranın olumsuz etkilerinden arınmanın yanında sigara isteğinizi de engelleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir