Evde Huzurlu Bir Ortam Yaratabilmenin Yolları

Ev günümüzde yuva kavramından uzaklaşmaya başlayan ve birçok kişi için dinlenmek ve yemek yemek için gerekli alanlar olarak kabul edilmeye başlanan alanlar haline geldi. Evlerdeki göz yoran unsurlar, fazla aksesuarlar kişilerin dinlenme ihtiyaçlarına cevap veremeyecek kadar karmaşık bir görünüm yarattığı için sadeleşmeye gidilmesi daha dinlendirici ve motive edici bir ortam yaratmak için elzemdir.

huzurlu dekor

huzurlu dekor

Yenilik isteyen kişilerin başvurabileceği birkaç uygulama ile evlerin hem daha ferah hem de daha nezih olmasına yardımcı olabilir. 2000’lerin başlarından itibaren çokça rağbet görmeye başlayan Feng Shui gibi akımlar bu tip bir ortam yaratılması için belli unsurlara dikkat çeker.

Feng Shui Nedir ve Dekorasyonda Neler Vaat Eder?

Çin’de dekorasyon uygulaması olarak çok uzun yıllardan beri etkinlik gösteren Feng Shui hayatta arzulanan pozitif enerjinin eve taşınmasında etkili öneriler sunar. Örneğin ev içerisinde boş alanlar olması hem hareket kolaylığı sağladığı hem gözü yormadığı hem de ortamın ferahlamasına yardımcı olacağı için Feng Shui’ye göre pozitif enerjinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Tıklım tıkış evlerden uzaklaşmak gerekir.

feng shui

feng shui

Bunun dışında evin sık sık havalandırılması ve ortamdaki zıt yüklü iyonların dengelenmesi gerekir. Bilindiği gibi negatif iyonlar insanlar için daha dinlendirici bir etkiye sahiptir. Feng Shui’ye göre doğal ışık tonlarına yakın aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir ki gün ışığının enerjisini akşam saatlerinde de koruyabilmek mümkün olsun. Son olarak evdeki renk kombinasyonunda hiçbir rengin aşırı yoğun olmaması gerektiği büyük bir önem taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir