Yüzünüzdeki Çillerden Nasıl Kurtulursunuz?

Güneş ışınlarının zararlı etkileri sonucunda yüz kısmında zamanla çiller görülür. Genetik faktörlerden de kaynaklanan çiller özellikle açık tenli kişilerde daha çok görülür. Yaz ve kış yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmanız gerekir. Evde yapacağınız doğal maskeler ile çillerinizin rengini açabilir ve düzenli uygulama sonucunda çillerinizin yok olduğunu görebilirsiniz.

çilleren kurtulma

çilleren kurtulma

Çilleri Yok Eden Doğal Maskeler

Maydanoz köklerini kaynatın ve içine yarım limon suyu sıkın. Sabah ve akşam düzenli olarak bu karışımı yüzünüze sürün. 2 çorba kaşığı havuç suyu içine 20 damla kadar limon suyu ekleyin ve bu karışımı çillerinizin olduğu bölgeye her gün sürün. Karışımları yüzünüzde yirmi dakika bekletin ve daha sonra maden suyu ile cildinizi temizleyin.

Çilleri yok etmenin diğer yolu da domates dilimlerini yüzünüzde gezdirmenizdir. Yirmi dakika boyunca domates dilimleri yüzünüzde bekler ve daha sonra ılık süt ile yüzünüzü temizlersiniz. Haftada iki gün ise 1 çorba kaşığı rendelenmiş maydanozun içine 1 tatlı kaşığı bal ilave edin ve bu karışımı yüzünüze sürün. 1 saat cildinizde bekletebilirsiniz.

çiller

çiller

Maydanoz suyu çillerle mücadelede etkili bir yöntemdir. Maydanoz suyu içine süt katabilir ya da limon suyu sıkabilirsiniz. Yaş maya da aynı şekilde çilleri yok eder. Yaş mayayı limon suyu ile karıştırın ve çil olan yere sürün. 20 dakika sonra cildinizi mayadan arındırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir