Ten Rengine Göre Saç Rengi

Kadınların en önemli aksesuarlarından bir tanesi kuşkusuz ki saçlarıdır. Saçların parlak görünümü sağlıklı olmasının önemi kadar rengi de mühim bir konudur. Saçlarınızın rengi mutlaka teninizle uyumlu bir renk olmalıdır. Peki teninizle uyumlu olan rengi nasıl seçeceksiniz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ten rengine göre uygun saç rengi seçimi ne dair bazı püf noktalarından bahsetmek istedik.

saç boyamak

saç boyamak

Saç Renginizi Herkes Soracak

Ten renginiz iki farklı şekilde olabilir. Kimisinin ki sıcak kimsenin kilise soğuktur. Eğer teniniz gümüş rengi yakın ise daha beyaz ve soğuk bir teniniz var demektir Eğer altın sarısına yakın bir tene sahipseniz sıcak bir teniniz var demektir. Sıcak ten rengine sahip kişilere en çok yakışan saç renkleri daha çok kumral, kızıl ve bakır tonları. Eğer isterseniz bu tonlarının karışımı ile gölgeler ile de kullanabilirsiniz.

saç rengi

saç rengi

Soğuk ten rengi sahibi olan kişilere önerimiz ise bal rengi, buğday renkleridir. Sarı bir cilt tonuna sahipseniz koyu kestane gibi hard renkler tavsiye edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir