Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Nasıl Uzatırız

Makyaj malzemeleri ve güzellik ürünlerine yüklü miktarda para verirken onların nasıl uzun süre saklanması gerektiğini de bilmemiz önemlidir. Isı ve nemden uzak tutulan tüm malzemelerin her zaman örü uzar. Makyaj malzemeleri dayanıklı olması için birçok yöntem sunan uzmanları dinlemeli ve onların uyguladıkları biçimlerde saklamalıyız.

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemelerinin Ömrünü Uzatma Yolları

Aldığınız ürünlerin özelliklerine göre onları ısıya karşı korumalısınız. Yüz ve göz kremleri her zaman bu dolabında saklanabilir. Soğuk cilde her zaman iyi geldiği için yan etkisi yoktur. Tonik, rimel ve ojelerinizde aynı şekilde buzdolabında saklamanız önerilir.

Makyaj Malzemeleri

Makyaj Malzemeleri

Sıcak ortamlarda aldığınız makyaj malzemelerinin ömrü kısalır. Yüz için aldığınız kremlerde özellikle ısı dengesi ayarlanmış yerlerde durması önemlidir. Güneş ve sıcaklık tüm makyaj malzeme ve kremler üzerinde olumsuz etki yapar. Sizler kullandığınız kremlerin raf ömrünü koruyarak uzatabilirsiniz.

Buzdolabı her zaman aynı ısıyı sağlayacak ve ömürlerini uzatacaktır. Kaliteli olarak aldığınız kremleri özellikle koruyarak içerisinde yer alan etkin maddelerin daha iyi şekilde yüzünüze sürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir