Yaz Aylarında Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında güneş ışınlarının insan yüzüne doğrudan temas etmesi cilt üzerinde birtakım sorunlara sebep olabiliyor. Güneş ışınlarından yaz aylarında korunmak için düzenli olarak cilt yapınıza uygun olan kozmetik ürünlerini kullanabilirsiniz.

Uzun ve kısa süreli olarak cildinizi güneş ışınlarından en iyi şekilde koruyabilmek istiyorsanız deniz veya havuz kenarlarında su geçirmez güneş koruyucuları kullanmalısınız. Bu tür kremleri ise 2 saat ara ile sürekli olarak yenilemelisiniz.

Cildinizi Temiz Tutun

Yaz Aylarında Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz Aylarında Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Güneş ışınlarına maruz kalan cildinizi temizledikten sonra cilt yapınıza uygun olan nemlendiriciler ile yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Gündüz saatlerinde sıcaklık aşırı yüksek olabileceği için hafif bazlı ve yüz bölgesinde emilimi kolay olan nemlendirici ürünler seçmelisiniz.

Akşam saatlerinde ise uygulamış olduğunuz bu kozmetik ürünlerini titiz bir şekilde temizlemelisiniz. Günün bütün artıkları derinize ve cildinize yapıştığı için gözeneklerinize büyük zarar verebilirsiniz.

Özel temizleme jelleri ile bütün gün koruma altında tuttuğunuz cildinizi tamamen temizlemelisiniz. Yüz için kullanacağınız tüm ürünlerin ise kaliteli ve güvenilir markalar olmasına özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir