Yediğinizi Besinlerin Cildinize Etkisi

Özellikle bayanların, ciltlerinden şikayetçi oldukları ve bu durumu düzeltmek için birçok yola başvurdukları görülür. Cildin güzelliği için maske, masaj, bakım gibi farklı yollar mevcuttur. Ancak bunların en önemlisi, cilt güzelliğinin başrolüne sahip olan beslenmedir.

cilt bakım

cilt bakım

Doğru besinler alındığında kişilerin cildi, olumlu tepkiler verir ve birçok sorun kendiliğinden çözülür. Birçok bakım maskesinde, kürlerinde veya profesyonel uygulama alanlarında doğal ürünlerden ve bitkilerden faydalanılmasının sebeplerinden birisi de budur. Sağlıklı besinler tüketmek, cilt güzelliğini doğrudan etkiler. Bu nedenle bazı besinlerin doğru miktarda tüketilmesi gerekir.

güzel ciltler

güzel ciltler

Cilde Yarayan Besinler

İnsanların çoğunun ciltleriyle ilgili ilk şikayetleri sivilcelerdir. Bu sorundan kurtulmak için uzmanlar, ıstakoz tüketimini öneriyor. İçinde bulunan protein ile saçlara fayda sağlayan ıstakoz, çinko değerleri sayesinde ciltteki sivilcelerde ciddi bir azalma görülmesini sağlıyor. Yaşlılığı engelleyebilen ve cilde canlılık veren besin ise ananastır. Günde bir dilim tüketilmesi, cildin dökülmesini engeller.

cilt bakımı

cilt bakımı

Ayrıca beden ve cilt için en önemli besinlerden bir tanesi de süttür. Süt, çatlamış dudaklara iyi geleceği gibi tüm cildi yumuşatarak olumlu etkiler doğurur. Uzmanlar saç beyazlamasına karşı çözüm olarak kuruyemişi öneriyor. Saçlara renk veren melanin pigmentinin, ceviz, kaju ve zeytinde de bolca bulunması, bu tezi doğruluyor. Ancak cildin ve bedenin canlanması, temizlenmesi, yumuşaması ve sorunlarından arınması için yapılması gereken ilk iş su içmektir. Bol su içerek cildinizi susuz bırakmamış ve böylece ona gereken özeni göstermiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir