Genç Odaları Nasıl Aydınlatılmalı?

Genç odaları, güneş ışığının içeriye girebileceği şekilde dekore edilirken bazı noktalara da hassas yaklaşılması gereken odalardır. Bu noktalardan ilk olanı, odanın penceresinin yer aldığı duvara, pencerenin alt kısımlarına yerleştirilecek şekilde yatak, komidin ve çalışma masası gibi eşyaların yerleştirilmemesidir.

genç odaları

genç odaları

Güneş ışığını kapatmak istemiyorsanız bu tür eşyalarınızı pencereden ve ışığın geldiği noktalardan daha uzak noktalara yerleştirmelisiniz. Pencerenin yan kısmına bir çalışma masası koyarak ışıktan daha etkili şekilde verim alabilirsiniz.

Duvar Renkleri Nasıl Seçilmeli?

Duvarların renk seçimleri daha aydınlık ve ferah mekanlar elde edilebilmesi için önemlidir. Koyu renk ağırlıklı duvarlar odanın atmosferini daha kasvetli bir hale getirebileceği için mutlaka açık renkli duvar renkleri seçilmelidir.

genç odası

genç odası

Aydınlatma ürünleri ile ferahlık yakalayabilmek ve enerji tasarrufu da sağlayabilmek istiyorsanız Led aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz. Tavandan ya da duvara monteli şekilde kullanabileceğiniz Led aydınlatma ürünleri ile odada ön plana çıkartmak istediğiniz noktaları en iyi şekilde dışarıya yansıtabilirsiniz.

Tablo, çerçeve ve ayna gibi dekoratif parçalar ile de ışığı mekanlarınızda en iyi şekilde yayabilir ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir