Yaz Aylarının Kâbusu

Yaz aylarının içerisindeyiz. Deniz, kum ve güneşin keyfi, bu mevsimde daha bir başka oluyor tabi ki. Ancak her güzel şeyin bir sindirim noktası var, sindirimde bir zorluğu var. Burada dikkat edilmesi gereken bazı detaylar var. Sağlığımızı tehdit eden bazı sorunlar var. Bu sorunların bertaraf edilmesi, en azından dikkat edilmesi, sıkıntıların ortadan kalkmasına neden olacaktır.

kulak

kulak

Hijyensiz Ortamların Sonucu

Havuz ve deniz mevsiminin açılmasıyla birlikte, dış kulak iltihabı vakalarında artışlar yaşanmaya başladı. Deniz ve havuz gibi yerler, ne yazık ki hijyenden uzak yerler olarak dikkatleri çekiyor. Buralarda zaman keyifli geçiyor evet ancak sağlığa da dikkat etmek gerekiyor. Kulak içerisine kaçan su, kaçan suyun temizlenmesi için kullanılan kulak kaşıma çubuğu, hastalığın ortaya çıkmasında etkili olur.

dış kulak iltihabı

dış kulak iltihabı

Bu hastalığa yakalanmak olağan bir vakadır. Önemli olan, bundan sonra ki süreçte atılacak adımları saptamak olmalıdır. Kulak içerisinde kaşıntı hissedilmesini takip eden zaman aralığında, mutlaka uzman bir hekime başvurmalısınız. Burada kaybedeceğiniz zaman, sağlığınızı ilerleyen günlerde ciddi tehlikeye atacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir