Spor Salonunda Gibi Evde Egzersiz Yapmak için 5 İpucu

Spor salonu imkânınız yoksa üzülmeyin, evinizin rahatlığı ve konforu ile de egzersiz yapabilirsiniz. Ev tipi sabit bisiklet veya koşu bandı yanı sıra birçok seçeneğiniz vardır. Ev içi egzersiz rutinini ayarlamak için bu ipuçlarını kullanın.

  1. Bir yer seçin: Egzersiz programınız için evinizdeki bir noktayı belirleyin ve düzenleyin. Çekici bir mekân değilse, orada çok zaman harcamak istemeyeceksiniz. Sık sık oturduğunuz yere yakın bir alan arayın. Örneğin, boş bir köşe veya TV yakınında bir nokta mükemmel olabilir.
  2. Rezervasyon yapın: Evde egzersiz yaptığınızda çalışmak için belirli bir zamana sahip olmak özellikle önemlidir. Başarınızı sağlamak için sizin için en iyi hissettiren bir saat (sabah saatleri, akşam yemeğinden önce veya yatmadan önceki 2 saatte) bir aralık bulun.
  3. İhtiyaçları satın al: Çok fazla pahalı fitness aletlerine ihtiyacınız yok. Egzersiz minderi, denge topu, direniş bantları veya birkaç dambıl gibi bazı temel özellikleri satın alabilirsiniz ya da ne yapmak istiyorsanız kendi listenizi oluşturabiliriniz. Hedeflerinizi desteklemek için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var?
  4. Biraz konfor ekleyin: Egzersiz yaparken canınızın sıkılması ve dikkatinizin dağılması kolaydır. Bu nedenle kendinizi eğlendirmenin bir yolunu bulun ve hazır olmasını sağlayın. Sevdiğiniz şarkılarla dolu bir çalma listesi yapın. Heyecanlandığınız bir sesli kitap indirin. DVR’nizde harika bir şovun tadını çıkarın ya da egzersiz zamanınıza ekleyin.
  5. İnternetten kaynak kullanın: Eğitmen mi lazım? İnternette online fitness dersleri olup olmadığını kontrol edin. IPad’inizden veya bilgisayarınızdan izlediğiniz yoga, pilates, dans, kondisyon eğitimi ve diğerlerini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir