Kapatıcı Seçerken Dikkatli Olmalısınız

Kapatıcılar bir makyaj setinin olmazsa olmazlarından biridir. Kapatıcı kullanarak cildin bazı bölgelerindeki farklı renk tonlarını dengeleyebilir ve cilt lekelerini örtebilirsiniz. Bu özellikleri ile kesinlikle faydalı ve gerekli olan kapatıcıları seçmek hiç kolay değildir. Doğru bir kapatıcıyı seçmek zordur çünkü kişiden kişiye değişen cilt dokuları ve renkleri kendi özelliklerine en iyi şekilde hitap edecek tonlara ihtiyaç duyuyorlar.

kapatıcı

kapatıcı

Kapatıcıyı Gözaltı Tonunuza Göre Seçin

Gözaltları genellikle ciltten bir iki kat daha koyudur. Bu renk farkını en iyi şekilde kapatabilmek için cilt rengiyle aynı tonda olan kapatıcılar kullanabilirsiniz. Veya bir ton açık olan bir ürünü. Doğru kapatıcı ile cilt renginizi dengeleyebilir ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak yanlış bir kapatıcı kullandığınız takdirde ise gözaltı kusurlarınız belirgin olur ve ulaşmak istediğiniz kesinlikle bu değildir.

kapatıcılar

kapatıcılar

Gözaltlarınızın tonu çok koyu ise hatta yoğun morluklar varsa; bu durumda kullanılabilecek en uygun kapatıcılar turuncu alt tonlu kapatıcılar olur. Gözaltlarınızda bu kadar belirgin sorunlarınız yoksa beyaz ve sarı alt tonlu ürünleri kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir