Tüp Bebekte Düşük Riski Yüksek mi?

Tüp bebek tedavileri, yıllar içinde sürekli gelişerek çok iyi noktalara geldiler. Elde edilen başarılar pek çok anne ve babanın umudu oldu.

tüp bebek

tüp bebek

Tıp dünyasındaki gelişmeler heyecan verici ancak yine de %100 sonuçlara ulaşılabilmiş değil. Dolayısı ile tüp bebekte düşük riski yüksek mi? Sorusunun cevabı da her zaman bir risk vardır olacaktır.

Tüp Bebekte Düşük Riskleri Nelerdir?

Bazı sorunlar önceden vardır, bazıları ise sonradan oluşur. Tüplerin tıkalı olması, anne adayının yaşı, embriyo bozuklukları, rahim bozuklukları, çift rahim, enfeksiyonlar, yumurta sayısı ve yumurta kalitesi gibi sorunlar, tıpkı normal gebelikteki gibi düşüklere neden olabilen etkenlerdir.

düşük riski

düşük riski

Tüp bebek için doğru zamanlama da tüp bebek başarısı açısından önem arz eder. Özellikle ilerlemiş yaşlar başarı riskini azaltıyor.

tüp bebekte düşük riski

tüp bebekte düşük riski

Tüp bebek uygulanan anne adayının hareketleri doktor tarafından kısıtlanmaz ancak uzmanların tavsiyesi çok aktif olmamak. Tüp bebek uygulamalarından sonra ki süreç de çok önemli. Uygulama sonrasında doktor tavsiyelerine birebir uyulması gerekiyor. Alınabilecek önlemlerle düşük riski azaltılabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir