15 Dolara Akıllı Telefon

Akıllı telefonlar dünyanın her yerinde yaşamın her anında insanların yanında bulunuyor. İleri nesil teknolojik donanımları, geniş kapasiteleri ve zengin fonksiyonellikleri ile her alanda ve her şey için kullanılabilen akıllı telefonlar yüksek fiyatları ile de kullanıcıları zorlayabiliyor. Ancak son dönemlerde bazı teknoloji şirketleri akıllı telefonlarda ekonomik devrim anlayışı kapsamında nispeten daha ekonomik fiyat etiketlerine sahip olan akıllı cihazları piyasaya sunuyor.

vertu 15 dolarlık telefon

vertu 15 dolarlık telefon

2G Bağlantı Desteği Olacak

Dünya genelinde piyasanın daha ekonomik hale gelmesinde ufak etkilerde bulunan çalışmaları geride bırakacak ekonomik akıllı telefon kavramı için iki teknoloji şirketi ortak yürütecek bir proje için kolları sıvadı. Kanada’lı üretici DataWind ve Hint Servis Sağlayıcısı Reliance Communications yaklaşık olarak 15 dolar gibi düşük fiyata bir akıllı cep telefonu geliştirecek.

telefon

telefon

Akıllı cep telefonları için popüler olan Android işletim sistemiyle çalışmayacak bu model, Linux tabalı olacak ve büyük ihtimalle 2G bağlantı desteğine sahip olacak. Hazırlanan proje raporuna göre ise bu ekonomik akıllı cep telefonunun Hindistan’da teknoloji raflarındaki yerini en geç 28 haziran’da alacak belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir