Hamilelikte Anne Bebek İlişkisi

Hamilelerin bazılarında oluşan ve tamamı ile yanlış olan “annelerin bebekleri ile iletişim kuramayacağı” yönündeki düşünceler aslı astarı olmayan bilgilerdir. Kadın doğum uzmanlarının yıllardır söylediği her şeyi bu cümle ile tek kalemde silmiş oluyorsunuz.

anne bebek

anne bebek

Bebeğiniz Karnınızdayken Sizi Duyabilir

Hamileliğin belli bir ayından sonra yani ceninin artık gelişerek gerçek bir bebek görünümüne kavuşması ile onunla iletişim kurabileceğinizi bilmelisiniz. İletişimden kasıt elbette ki karşılıklı konuşmak değil ama ona dinleteceğiniz ve sizinde ruhunuzu dinlendirdiğine inandığınız klasik müzik tarzı dinletilerin her ikinize de iyi geldiğine hatta bazı durumlarda reaksiyon verdiğine bile şahit olacaksınız.

anne bebek hamilelik

anne bebek hamilelik

Karnınızdayken bebeğinizin sizden başka hiç kimseyle daha güçlü bir bağı olamayacağını unutmayın. Babasının bile sizden sonra gelen ikinci kişi olduğunu göreceksiniz. Karnınızı okşayarak güzel sözler söylemeniz ve onu nasıl özlemle beklediğinizi dile getirmeniz karşısında size minicik ayakları ile tepki verecek ve kendisinin de gelmek için sabırsızlandığını size belli edecektir. Hatta daha da ileri giderek son aylarda siz ya da babası konuştukça karnınızın içinde yer değiştirdiğini göreceksiniz. Tüm bunlar karşısında hala sizi duymadığını iddia edemezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir