Cep Telefonu Zararları İçin Alınacak Önlemler

Hayatı kolaylaştıran cep telefonlarının sakıncalı olduğu durumları bulunur. Beyin ve beden sağlığına olumsuz etkileri var. Cep telefonu zararları özellikle bilinmeli ve buna göre önlem alınmalı. Akıllı cep telefonlarının en kötü tehlikesi beyni tembelleştirmesi. Birçok bilgi, akıllı telefondan hemen ulaşıldığı için beyin tembelleşiyor.

Cep Telefonu Zararları

Cep Telefonu Zararları

Cep Telefonu Dalgaları Hastalıklara Davetiye

Teknoloji ne kadar hayatı kolaylaştırmış olsa da bazı yönden de sağlığı tehdit altına almakta.Elektromanyetik dalgalar ilk olarak beyni ve sinir sistemini olumsuz etkiler.  Son dönemlerde panik atak, alzheimer ve parkinson gibi çağımızın hastalıklarında son derece artış oldu.

Cep Telefonu Zararları

Cep Telefonu Zararları

Cpe telefonu zararlarına alınacak önlemler çok farklıdır.Cep telefonunu özellikle kulaklıkla kullanın. Kulaklık yoksa hoparlör açarak uzaktan konuşun.Cep telefonları ilk aramada çok yoğun radyosyon yayar. Birini aradığınız zaman iletişim sağlanınca kulağınıza götürün. Cep telefonlarını çantanızda taşıyın. Yattığını odada kesinlikle bulundurmayın. Yarım saati aşan konuşmalardan uzak durun. Cep telefonu konuşmalarını mümkün olduğunca kısa tutun. Beyin sağlığınız için gerekli önlemleri almalı ve tedbirleri uygulamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir