Sonbaharda Evde Bakıma Uygun Çok Su İstemeyen Bitkiler

Sonbaharın gelişi ile beraber insanlar daha fazla evlerinde zaman geçirmeye başlıyor. Özellikle çabuk kararan havanın etkisi ile daralan evlerde pozitif bir enerjinin aktarılması için ise sonbaharda evde bakıma uygun olan ve çok da sulanma ihtiyacı duymayan bitkilere yer açabilirsiniz.

bitki

Sonbaharda hem evinizde pozitif enerji yaratacak hem de şık bir dekorasyon etkisini yakalamanızı sağlayacak olan bitki seçimlerine yer vererek hoş bir ambiyansı yakalamanız mümkün.

Paşa Kılıcı

Salonlar ve oturma odaları içinde ideal bir bitki olan paşa kılıcı yapay ışıktan yararlanabilmesi sebebi ile ölü alanlarda da dekorasyon seçimi olarak değerlendirilebilir. Paşa kılıcı çiçeği ortamda hoş bir ambiyansı yakalarken aynı zamanda dekorasyonda odak noktası olabilecek bir tercihtir.

Barış Çiçeği

Barış çiçeği az su istemesi ve güneş enerjisine çok ihtiyaç duymaması sebebi ile sonbaharda evlerimizde yer açabileceğimiz bitki seçimleri içinde yer alıyor.

Sukulent ve Kaktüsler

Sukulent ve kaktüsler sonbahar aylarında ev dekorasyonunuz içinde size destek olacak olan önemli bitkilerdir. Farklı uygulama seçimlerine de sahip olan sukulent ve kaktüsler arasından seçim yaparken farklı tercihlere yer verebilirsiniz. Marul gibi görüntüye sahip olan seçimlerin yanı sıra top gibi yuvarlak olan kaktüs ya da sukulent seçimleri yer alıyor. Sizin ev dekorasyonunuz ve beğeninize hitap eden seçim ile çok sulanma gereksinimi duymayan bu bitkiye yer açmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir