Drenaj Rezistansı Nedir?

Drenaj rezistansları, günümüzde en fazla tercih edilen rezistans çeşitleri arasındadır. Farklı çalışma alanlarında ısı üretilmesi gerektiği zaman drenaj rezistansı modellerine ihtiyaç duyulur. Elektrikli ısı izleyicisi olarak da adlandırılan bu rezistanslar, iş ilerleyişinin daha güvenilir olabilmesini de sağlar.

Drenaj Rezistansının Sıcaklık Direnci Nedir?

En özel teknolojiler kullanılarak üretilen drenaj rezistansları, ısıtıcı kablolar ve floropolimer dış kılıfları sayesinde ısı yalıtımının ve yayılımının meydana gelmesine yardımcı olur. 300 derecelik sıcaklık seviyesine karşı dayanıklı olabilen drenaj rezistansı son derece yüksek bir esnekliğe sahiptir.

Kimyasal maddelere karşı da dirençli olabilen drenaj rezistansı uzun danayım ve kararlılık özelliklere sahip olabilecek şekilde tasarlanır. Yüksek elektrik gücü olan drenaj rezistansları ısının daha iyi şekilde ortam içerisinde ve sistemler içerisinde yayılmasını sağlar.

Drenaj Rezistansı Nasıl Üretilir?

Drenaj rezistansları esnek silikon malzemelerden tasarlanır. Boru ve kompleks olan zemin ile yüzeylere uygulayabileceğiniz drenaj rezistansı kabloları tek çıkışa sahiptir. Fakat isteğe bağlı olarak çıkışlarda da değişkenlik ortaya çıkabilir. Çift elektrik çıkışının mümkün olmayacağı özel durumlarda ise montaj ve değişim işlemleri son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilir.

180 derecelik çalışma sıcaklığına sahip olan hermetik yapılı drenaj rezistansı modelleri su içerisinde sıvı ortamlarda çalışabilir. Yüksek nem oranı olan çalışma ortamları da drenaj rezistansları için uygundur.

Ser Rezistans firması tarafından da sunulan drenaj rezistanslarına göz atmak istiyorsanız firmanın https://www.serrezistans.com/drenaj-rezistansi adresini ziyaret edebilirsiniz. Farklı rezistans modellerine ürün kataloglarında yer veren marka, Türkiye’nin her bölgesine gönderim yapan bir markadır. Ayrıca kişiye özel rezistans üretimi imkanı da sizlere sunulur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir