Soğuk İş Takım Çeliklerinin Kullanımı

Metalleri şekillendirme ya da kesmek için kullanılan ve 200 derece altında çalışılan işlemlerde kullanılmakta olan soğuk iş takım çelikleridir. Toz presleme, kesme, hassas kesme, soğuk dövme, form verme gibi uygulama işlemlerinde soğuk kesme takım çeliklerinin kullanımına yer açılır. Soğuk iş takım çelikleri alımında bazı detaylara ve özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan seçimler istenen işlemin gerçekleşmesinde etkili sonuçların doğmasına engel olabilir. Bu neden ile aşağıda yer almakta olan soğuk iş takım çeliklerinin özelliklerine uygun olan ürün tercihine dikkat etmeniz önerilir.

  • ·       Mukavemet özelliği
  • ·       İşlenebilme özelliği
  • ·       Aşınma direnci
  • ·       Sıvama direnci gösteren
  • ·       Tokluk ve süneklik
  • ·       Sertleştirilebilme özelliği
  • ·       Homojen yapı
  • ·       Isısal işlemlerde boyutsal kararlılık göstermesi

Soğuk iş takım çelikleri alımında ürün kalitesi son derece önemlidir. Endüstriyel alanda kullanılmakta olan soğuk iş takım çeliklerinin u işlem sırasında hassa olan ölçülere uygun şekilde işlemi gerçekleştirebilmesi için kaliteli tercihe yer açılması gerekir. Ürün alımınızda üretim firma seçimleri de bu anlamda değer kazanan tercih olarak yer alır. Üretici firmanın uzmanlığı ve deneyimine önem vermenin yanında müşteri memnuniyeti açısından da değerlendirme yapmanız olumlu sonuca ulaşılması konusunda etkili olacak bir seçime yer açacaktır.

Yılların deneyimi ve uzmanlığı ile üretimlerini gerçekleştirmekte olan Ekol Demir Çelik firması en kaliteli ürün çeşitlerini bulabileceğiniz firmadır. Firma müşteri temsilcileri ile irtibatta geçerek tüm ürün ve ürün özellikleri ile ilgili detaylı bilgileri edinmeniz mümkün. Firma hakkında bilgi almak ve ürün ile ilgili olarak detaylı incelemek yaparak fiyat teklifini öğrenmek için ise https://www.ekoldemir.com/soguk-is-takim-celikleri adresiniz hemen ziyaret edebilirsiniz. Adres içinde yer alan irtibat numaralarında yararlanmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir