Evde Çocuklar ile Yapılabilecek Etkinlikler

Korona virüsü nedeni ile sıklıkla yapılan çağrılara uyarak evde kalan aileler okulların tatil olması ile beraber evde yapılacak olan etkinliklere yönelmeye başladı. Evde sağlık için kalınan bu sürede çocuklarınız ile keyifli zaman geçirmenizi sağlarken yanı zamanda eğitici etkinlikler ile de avantajı elde edebilirsiniz.

Yetenekli Çocuklar

Kitap Okuma Saati

Evde çocuklarınız ile baş başa kaldığınız bu dönemde planlamanızı yaparak günde en az yarım saati planlamaya katarak okuma saati yapabilirsiniz. Gün içinde belirlenen bu saat diliminde televizyonu kapatıp telefonu da sessize alarak çocuklarınız ile kitap okuyabilirsiniz. Kitap okuma alışkanlığının edinilmesinin yanı sıra sizin içinde bu süreçte avantaj sağlayacaktır.

Kamp Zamanı

Çocuklarınız ile geçireceğiniz sağlık için evde kalma sürecinde özellikle daha küçük olanlar kamp yapabilirsiniz. Battaniye ya da çarşaflar ile hazırlanan çadır içinde zaman geçirebilir ve hayal gücünüze göre oyunlara yer açabilirsiniz.

Biraz da Hareket

Evde çocuklarınız ile yapabileceğiniz etkinliklerde biraz da hareketlenmek gerekir. Bu aşama da spor aktivitenizi çocuklarınız ile beraber yapabilirsiniz. Aynı zamanda oyun seçimlerinde de saklambaç, körebe gibi oyunları alanınız yeterli ise oynamanız mümkün. Ayrıca çalışmalar sırasında kutu ile hazırlanan deliğe topu atma oyununda golf sporunu da aktivitesini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ve buna benzer etkinlikleri çoğaltarak evinizde çocuklarınız ile hem eğlenceli hem keyifli zaman geçirirken hareket etmeninde avantajına sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir