Şeker Hastaları İçin

Şeker, zor bir hastalık. Sürekli diyet yapmanız gerekiyor. Hastalık ancak uygun beslenme ile kontrol altında tutulabiliyor. Ancak bazı besinler var ki şekerle baş edebilmek için doğal birer ilaç gibi duruyorlar. Zaten bilinen bir sürü hastalık ilaç tedavisinin yanında verilen uygun diyetlerle korkutucu olmaktan çıkıp katlanabilir hale geliyor. Sağlık her şeyin başı.

Sebzelerin mucizesi

Şeker hastaları için kandaki şeker seviyesinin normal seviyede tutulması en önemli konu. Buna yardım edecek yiyecek listeleri  sarımsak ile başlıyor. Sarımsak kanı temizleyen doğal bir antioksidan. Tansiyonu dengeleme ve kan şekerini düşürme özellikleri var. Sonrasında süt geliyor. Sabah akşam içilen bir bardak süt gene kan şekerini düzenli tutmaya yardımcı oluyor.

Şeker Hastaları İçin

Şeker Hastaları İçin

Çoğu kişinin sevmediği enginar ise gerçek bir mucize. Kalp ve şeker hastalıklarına sürekli yemeleri öğütleniyor. Tarçın ise vücuttaki insülin salınımını arttırıyor. Kabuklu tarçından demlediğiniz çaya biraz koymanız yeterli oluyor. Ve son olarak yaz sebzelerinin en sevilenlerinden biri olan taze fasulye listede yer alıyor. Bütün semt pazarlarında bol bol bulunan bu yeşil sebze glisemik etkisi en düşük bitki olarak biliniyor. Taze fasulye yazın doğanın bize sunduğu en lezzetli yiyeceklerden biri. Şeker hastaları için olmasa da böyle faydalı yiyecekler listesine hurmayı da ekleyebiliriz. Kurutulmuş halinin herkesçe sevildiği bu küçük meyve taşıdığı selenyum ile kansere karşı kendi başına mücadele ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir