Aile Terapisi Almayı Düşündünüz mü?

Aile toplumun en küçük birimi ve burada oluşan sağlıklı ilişkiler sağlıklı bireyler anlamına geliyor. Daha saygılı ve mutlu bireylerin yetiştirilebilmesi açısından aile yapısına dikkat etmek gerekir. Bugün ne yazık ki birçok aile kendi içerisinde sorunlar yaşıyor. Bu sorunları çözmek adına stratejik aile terapisi gibi işlemlerle aile içi ilişkiler incelenip, uygun adımlar uygulanırken, ne yazık ki bu uygulamadan birçok aile habersiz, yaşantısına devam etmekte. Ailenizde oluşan çatışmaları en aza indirmek ve daha mutlu bir ortam oluşturmak için aile terapisi almaya daha yakın olunmalıdır.

Aile Terapisi Almayı Düşündünüz mü?

Aile Terapisi Almayı Düşündünüz mü?

Neden Aile Terapisi Almalı?

  • Aile terapisi sayesinde kendisini de ailesini de daha yakın tanımaya başlayan bireyler onlara karşı nasıl davranması gerektiğini fark ederken, kendisi de davranışlarını kontrol etmeye başlıyor.
  • Stratejik aile terapisi sayesinde aile içerisindeki yanlış davranışlar ve bu davranışların nedeni ortaya çıkarılır. Kişinin sadece aile içerisinde değil, toplum içerisinde de daha sağlıklı davranışlar sergilemesine yardımcı olunur.
  • Aile terapisi alırken uzman kişi davranışları kontrol etmez ve kendi istediği gibi davranmanızı sağlamaz. Yaptığı şey aile içi sorunların çözümü için ne yapmanız gerektiğini fark etmenizdir.

Ailenizde daha sağlıklı bireyler yetiştirmek, daha mutlu, sakin ve negatiflikten uzam yaşam sürdürmek için mutlaka terapi alma yoluna giderek ailenize bir iyilik yapın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir