Erteleme Alışkanlığı Nasıl Düzeltilir?

Erteleme alışkanlığınızı düzeltmek istiyorsanız öncelikle pozitif düşünmeye başlamalısınız. Bazı zor görevleri başarılı bir şekilde tamamlamak gelecekte elde edeceğiniz ilerlemelerin seviyesini arttırabilir. Görevinizin ne kadar uğraştırıcı ve zor olduğuna odaklanmak yerine pozitif düşünerek inançlı bir şekilde yaklaşırsanız başarı şansınız yükselecektir.

Erteleme Alışkanlığı Nasıl Düzeltilir?

Erteleme Alışkanlığı Nasıl Düzeltilir?

Bir işi bitirmenin bazı zamanlar en zor yönü o işe başlamaktır. Küçük bir iş bile olsa hareket halinde olmamak bu işi zorlaştırabilir. Kısa zaman içerisinde görevinizi yıldırıcı görmeye başlamadan başlayarak tamamlamaya özen göstermelisiniz.

Ödülleri Belirleyin

Başlamak üzere olduğunuz bir işi daha eğlenceli ve kolay bir hale getirmeye çalışın. Hiçbir zaman aceleci davranmayın ve işinizden keyif alarak yapmaya çalışın. Büyük bir projeyi bitirmek için ise kendinize ufak ödüller koyarak motivasyonunuzu sağlayın.

İşe başlamamak için gereksiz e-maillere cevap göndermek, iş arkadaşlarınız ile sohbet etmek ve gereksiz yere telefon konuşmalarını uzatmak gibi davranışlardan uzak durmalısınız. Bir işe başlamamak için süreci ne kadar uzatırsanız o işi yaparken daha fazla zorlanacak ve stres yaşayacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir