Yemek Masası Nasıl Süslenir?

Özel gün ya da davetlerinizde günlük olan masa yerleşim planını daha düzenli ve daha özverili hazırlayarak oldukça şık bir sunuma imzanızı atabilirsiniz. Birbirinden lezzetli yemeklerinizi şık bir şekilde süslenmiş olan masa da sunarak güne ayrı bir anlam katmanız mümkün.

masa süsleme

masa süsleme

Yemek Masası Düzeninde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yemek masası düzeni içinde öncelikle iki ana renk seçimi yapmanız önerilir. Masa örtüsü, runner, peçete, supla, aksesuarlar, şamdan kullanımınızda yemek takımınız ile uyumlu olan ana renklere yer vermeniz önemli. Bunun yanı sıra masa örtüsünün ve runner ütülü ve temiz olması gerekir.

İş yemekleri gibi daha ciddi davetlerin yanı sıra doğum günü kutlaması, evlilik yıl dönümü, sevgililer günü gibi özel günlerde daha hareketli ve canlı seçimlere yer açabilirsiniz. Renkli peçeteler, kalp desenli supla örtüsü, kalpli ya da eğlenceli veya romantik olan aksesuarlarda masanızda yer alabilir.

özel günler

özel günler

Masa düzeni içinde en sağdan başlamak üzere çorba kaşığı, tatlı kaşığı ve bıçak yer alırken, en soldan itibaren salata çatalı, ana yemek çatalı ve tatlı çatalı yer alıyor. Bu kuralın yanı sıra eğer yemeğinizin içersinde çorba sunumunuz yok ise çorba tabağını bu anlamda kullanmamanız önerilir. Özel gün yemekleri daha eğlenceli ike iş yemekleri ise daha sade olan tasarımlardır. Bunun yanı sıra iş yemeklerinde tüm masa düzeni tamamen eksiksiz olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir