Sağlıklı Bir Bebek Bezi Nasıl Olmalı?

Bebek bezi sadece ilk aylarda değil, bebeğiniz tuvalet alışkanlığını kazanana kadar kullanıldığından dolayı kalitesi cilt ve fiziksel sağlık açısından çok büyük önem taşıyor. Peki, sağlıklı bir bebek bezinde olması gereken özellikler neler?

bebek bezi

bebek bezi

  • Bebek bezi alırken ilk olarak dikkat etmeniz konu bebeğinizin cinsiyetine uygun olan bebek bezini satın almak. Üreme organlarının yapısal farklılığı gereği erkek ve kız bebeklerin çişinin bölgesel yayılımı da farklı oluyor. Bu farklılıklara uygun olarak bebek bezleri de kız ve erkeğe özel olarak ayrı ayrı üretiliyor.
  • Hijyen konusu da listenin başında yer alıyor. Açıkta satılan bebek bezlerini kesinlikle tercih etmemeniz gerekiyor. Kaliteli ve bilindik markaların ürünleri her zaman tercihiniz olsun.
bez

bez

  • Bebek bezi seçerken genelde çoğumuz ayına göre satın alırız. Bu da yanlış bir eylem. Bebeğinizin kaç aylık olduğuna göre değil kilosuna göre bebek bezi satın almanız gerekiyor. Bebekler aynı ayda olmalarına rağmen aynı ağırlıkta olmayabilirler. Bu nedenle bebeğinizin kilosuna uygun olan bir bebek bezi satın almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir