Yaz Mevsiminin Yakıcı Makyajı

Yaz mevsimi her kadın için oldukça zor geçer. Nemli ve terli bir cilt, sürekli kabaran saçlar ve güneşin getirdiği bazı cilt lekeleri gibi daha birçok olumsuz durum ortaya çıkar. Peki tüm bunlara rağmen nasıl güzel görünürsünüz? Her okuyucunun merak edeceği bu konuda bugünkü yazımızda tüyolar paylaştık.

makyaj

makyaj

Yazın Uygulayabileceğiniz Makyaj Tüyoları

Terli cilt ne yazık ki çok çekici durmaz. Özellikle bir bayan için çok hoş olmayan bir görüntüye sebep olur. Makyajında mutlaka primer uygulamalısın. T bölgesine de havlu kağıt yardımı ile dokunuşlar yapabilirsin. Parlaklık hoş ama terli görüntü hoş değil unutma.

Yazın dudaklar için en kullanışlı şey emin ol parlatıcılar. Hem kolayca tazelenen hem de ışıltılı bir dudak görüntüsü veren parlatıcıya bir kullanmaya başlayınca bir daha bırakamayacaksın. Siz değerli okuyucular için mercan ve pembe tonlarını önerebiliriz.

yaz makyajı

yaz makyajı

Makyaj akmaları bu dönemde maalesef sık yaşanır. Bunu engellemek için mendilinle sil. Evet silsen de koyu kalıntılar kalacak. Bu bölgeye tekrar göz kalemi sürüp parmağınla dağıt. Yeni dumanlı göz makyajın ilgi çekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir