Polen Alerjisi Olanların Dikkat!

Özellikle bahar ve yaz aylarında doğa üzerinde artmaya başlayan polenler bazı insanlarda alerji oluşumuna neden oluyor. Bu alerji belirtileri gözlerde sulanma, kızarma ve kaşınmadır. Tabi rahatsızlıklar bununla da kalmıyor, yorgunluk, halsizlik ve öğrenme zorluğu gibi ciddi problemlerdir. Polen alerjisinin sonuçları ise okulda ve iş hayatımızda verimli olmamızı engellemesi, görmede sıkıntı.

Polen Alerjisi Olanların Dikkat!

Polen Alerjisi Olanların Dikkat!

Polen alerjisi olanlar öncelikle kısa bir süre içerisinde hekime başvurmalı tabi hekimden sonrada yapmamız gereken şeyler muhakkak var.

Polene Karşı Çözümler

Öncelikle eve girerken ayakkabılarınızı girdirin ayakkabılarınız dışarda kalmasın, uyumaya başlamandan önce saçlarınızı yıkamaya özen gösterin, pencerelerinizi sıkıca kapatın ve seyahat ederken aracınızın camının kapalı olmasına dikkat edin, klimanızın filtrelerini uzun sürdürmeden temizleyin, meteorolojiden polen sayısını öğrenmeye çalışın ve polen sayısının arttığı günlerde gerekmedikçe dışarı çıkmamaya çalışın, çamaşırlarınızı elektronik kurutucularda kurutun çünkü dışarda kuruyan çamaşırlarınız polenlerle temas halinde olma ihtimal yüksektir.

Polen Alerjisi

Polen Alerjisi

Bunları uyguladığınız zaman polenlerden neredeyse hiç etkilenmeyeceksiniz ama önemli olan hekiminizden aldığınız bilgi ve ilaçladır. Sizde hem hekiminizin söylediklerini uygulayıp hem de yukarıdaki bilgilerden yararlanırsanız yaz ve bahar aylarının zehir olmasından kurtulacaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir