Cihaz mı Veriler mi Önemlidir?

Cihazlar ve veriler üzerine yapılan bir araştırma doğrultusunda, insanlara sorulan soru, gerçekten lüks ve istediğiniz kapasitede bir bilgisayar mı daha önemlidir yoksa çocukluğunuzdan bu yana sakladığınız fotoğraflarınız mı? Şeklinde sorular sorulur. Ve bu anket sonucunda %56’lık kesimin, verilerin yani fotoğraflar ya da benzeri bilgilerin önemli olduğu, cihazlara göre daha önem arz ettiğini belirtmişlerdir.

Cihazlar

Cihazlar

Hal böyle olunca günümüzde birçok kullanıcı, cihazlarında sakladıkları fotoğraf, yazı ve benzeri resim gibi dosyaları için aslında cihazlarını koruma açısından pek fazla bir şey yapamamaktadır. Bu nedenle de yapılmayan güvenlik önlemleri doğrultusunda birçok kullanıcı, bilgilerini siber saldırılar sonucunda kaybederek tehdit altına sokulur.

Böyle durumlar karşısında bilgisizce davranmak yerine doğru programlar tarafından güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Günümüzde birbirinden farklı şekilde güvenlik programları vardır. Bu programların kullanımlarıyla beraber en iyi şekilde cihazlarınızı koruyabilir ve içerisinde ki bilgileri saklayabilirsiniz.

Veriler yani Eski resimler

Veriler yani Eski resimler

Kaspersky Internet Security ile güvenliğinizi arttırın

Günümüzde güvenlik programları arasında en iyi program olarak bilinen ve tanınan Kaspersky markasının Internet Security programıyla beraber başarılı bir güvenlik önlemini cihazınız içerisinde alabilir ve her türlü tehdite, saldırıya karşı kendinizi bu şekilde koruyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir