Okuma Alışkanlığı Ailede Başlar

Kitap okumak, birçok insan için bir terapi şeklidir. Canı sıkkın olduğunda, morali bozuk olduğunda ya da kararsız kaldığı durumlarda daha sağlıklı düşünebilmek için kitap okumayı tercih eden insanlar vardır. Önemli olan hangi türleri okuduğunuz değil tam tersine geniş bir kitap yelpazenizin olması olaylara bakış açınızı da genişletecektir.

Her Tür Kitabı Okumalısınız

Okuma Alışkanlığı Ailede Başlar

Okuma Alışkanlığı Ailede Başlar

Toplumun en küçük yapı taşı olan ailede ne kadar fazla kitap okuyan varsa, o aileden bir kadar da kitap okumayı seven çocuklar yetişir. Maalesef günümüzde çocuklar daha çok teknolojik cihazlarla vakit geçirmeyi tercih ettikleri için okuma alışkanlığından uzaklaşıyorlar. Bu neden özellikle yen okumaya başlayan çocuklarınız için resimli hikâyeler tercih ederseniz onu okumaya daha kolay teşvik edebilirsiniz.

Her yaş grubuna hitap edecek şekilde birçok kitap türü bulmak mümkün. Üstelik birkaç yıl öncesine göre aradığınız kitaba ulaşmanız artık her anlamda daha kolay bir hale geldi. İster kişisel gelişim kitapları okuyun, ister psikolojik anlamda içsel yolculuklar yapmanıza yardımcı olacak türleri tercih edin, isterseniz de sürükleyici bir aşk romanı okuyun. Ama yeter ki okuyun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir