WiFi Hotspot Nedir?

Bir cep telefonunun internetini paylaştırarak sağladığı kablosuz bağlantı adına Wifi Hotspot adı verilir. Çevrede bulunan Wifi destekli cep telefonlarına internet bağlantısı paylaştırma imkanı sunan günümüzde ki bu özellik ile, Switch mantığında etrafa kablosuz internet sağlama imkanı gerçekleştiriliyor.

wifi

wifi

Wifi özelliği olan birçok telefonda aynı zamanda Wifi Hotspot özelliği de vardır. Wifi Hotspotlar, aynı zamanda halka açık şekilde internet bağlantısını veren ağ hizmetlerine de denir. Bina içi ya da kampus alanlarında kullanımı bulunan internet bağlantılarına bu ad verilir.

Wifi Hotspot Nerelerde Kullanılıyor?

Tatil yerlerinde kullanılan Wifi Hotspotların genelde kullanım alanı Otel lobileri oluyor. Bunun yanı sıra lokanta, otel toplantı salonları ya da otel odalarında da yine kullanımı yaygındır. Havaalanlarında bekleme salonlarının içerisinde de yine bu şekilde bir kullanım açısından Wifi Hotspotlar kullanılıyor.

wifi hotspot

wifi hotspot

Restoran ve Cafe gibi alanlarda genel kullanımı bulunan bu tarz internet bağlantılar sayesinde insanlar, kablosuz şekilde internete bağlanarak telefonlarından internete erişim sağlamış olabiliyorlar. Bu sayede gün içerisinde internet ile ilgili ihtiyaçlarını, dışarıdayken de çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri mümkün oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir