Kanser miyim?

Kanser hastalığında tedavisi oldukça zor olan tüm diğer hastalıklar gibi erken teşhisin son derece önemli olduğu bir hastalıktır. Kanser olup olmadığınıza ilişkin olarak bedeninizde oluşan ipuçlarını araştırıp, erken teşhis için doktora başvurabilirsiniz.

Kanser de Bazı Belirtiler

Kanser miyim?

Kanser miyim?

  • Açıklanamayan ani kilo kayıpları kanser belirtilerinden en çok bilinendir. Özellikle gırtlak, akciğer, pankreas, mide kanserlerinde rastlanır.
  • Geçmeyen ateş ya da inatçı ateş diye belirtilen yüksek ateş durumun çeşitli enfeksiyonlar sebebi ile oluşabilmesinin yanında lösemi, lenfama gibi kanser türlerinin de ilk belirtileri arasında yer alır.
  • Ciltteki iyileşemeyen yaralar ya da ciltte belirgin değişiklikler de deri kanserinin ilk işaretleri arasında sayılabiliyor.
  • Ses kısıklığı ya da yutkunmakta zorluk yaşamak da ağız kanserinin belirtileri arasına girerken ağızda uyuşma da eşlik edebilir.
  • Kendinizi sürekli yorgun hissetmeniz ve en az dört saatte bir uyku ihtiyacı duymanız da lösemi gibi kanser belirtisi taşıyan kanser türüne işaret ettiği gibi kalp rahatsızlıkları, kansızlık ve şeker gibi hastalıklarında habercidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir