Mutfak Dekorasyonunda Bu Hataları Yapmayın!

Kadınların evde en çok zaman geçirdikleri alan şüphesiz ki mutfaklar. Burada saatlerce zaman geçirirken kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız dekorasyona dikkat etmelisiniz.Size mutfağınızdan kaçma hissi değil, aksine orada zaman geçirmekten keyif alma hissi verecek olan bir mutfak tasarımına sahip olmalısınız.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu

Bunun için mutfak dekorasyonu yaparken kaçınmanız gereken unsurlar bulunuyor. En başta da kırmızı rengi yoğun olarak kullanmak geliyor.

Mutfakta Kırmızıdan Vazgeçin!

Mutfak Dolabında Kırmızı

Mutfak Dolabında Kırmızı

Kırmızı hangi tonuyla olursa olsun acıktıran bir renktir. Sizin ve aile bireylerinizin doymak bilmeden saatlerce yemek yemesini istemiyorsanız kırmızı rengi mutfağınıza sokmamalısınız. Bugün büyük fast-food şirketlerinin logolarını düşünün.

Her birinde kırmızı renk hâkimiyetini göreceksiniz. Açlık hissi veren bu renk mutfak dekorasyonu için hiç uygun gözükmüyor. Üstelik küçük bir alana sahipseniz basık ortamların oluşmasına da neden olur.

Bordo Mutfak Dolabı

Bordo Mutfak Dolabı

Mutfak dekorasyonunda renk seçiminiz beyaz, açık mavi ve açık yeşilden yana olabilir. Beyaz ve açık mavinin mükemmel uyumu içerisinde kendinizi rahat hisseder, burada zaman geçirmekten keyif alırsınız.

Mavi Renkte Mutfak

Mavi Renkte Mutfak

Dar mutfaklarda beyaz renk daha geniş bir görünüm sunacaktır. Hem ferah hem de şık bir mutfağa sahip olmak için kırmızıdan uzaklaşın, lake beyaz mutfak dolaplarını tercih etmeye çalışın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir