Hamilelikte Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kadınlar hayatları boyunca mutlu bir yuva kurmayı ve her şeyden önemlisi kendisine lütfedilen o mucizeyi yaşamak ister. Hangi mucize mi? Tabii ki hamilelik süreci, doğum ve ardından gelen annelik duygusu. Bebeğini kucağına alacağı anı sabırsızlıkla bekleyen anne adayının önünde uzun ve zorlu bir süreç vardır. Bu süreçte baş etmesi gereken bazı sorunlar da yok değil. Mesela bunlardan en çok karşılaşılanı hamilelikte alınan kilolardır.

hamilelikte kilo kontrolü

hamilelikte kilo kontrolü

Gebelikte Yürüyüş Şart

Çevrenizde bir tek kadın göremezsiniz ki fazla kilolarından memnun olsun. Bu hamilelik sürecinde dahi olsa değişmez. Hatta birçok kadın sırf fazla kilolarla uğraşmamak adına anne olmayı erteler. Ancak bu durumu yönetmek sandığınızdan daha kolaydır. Zaten doğum doktorunuz da size hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bazı tavsiyelerde bulunacaktır. Örneğin kilo kontrolü için önce bebeğinize yararlı olan gıdaları tüketecek, kilo değil vitamin olacak besinleri hayatınıza dahil edeceksiniz.

sağlıklı hamilelik

sağlıklı hamilelik

Bunun dışında birde hareketli olmanız mutlak suretle şarttır. Tabii ki gebelikten önceki gibi ağır sporlar yapmanızı kimse beklemiyor ama bir şekilde spor yapmanız şarttır. Hiçbir şey yapamıyorsunuz her gün 1 saate yakın yürüyüş size tahmininizden daha fazla yarar sağlayacaktır. Hatta bu şekilde sırf kilo kontrolünüzü sağlamakla kalmaz, doğumunuzu da kolaylaştırmış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir