Modada Gingham

Konu modadan açıldığı zaman herkesin kabul ettiği  bir söz var; moda insanın kendine yakışanı giymesidir derler. Üstelik modada yaratılmış öyle tarzlar var ki çoğu kişi vazgeçemiyor. 1950’lerin havasını taşıyan damalı veya kareli elbiseler bunlardan biri. O yılların kareli desenlerini günümüzde daha modern çizgilerle giymek ise  gingham modasını yaratıyor.

Gingham Ne Demek?

İngilizce olan bu kelime aslında damalı kumaş anlamına geliyor. Geçen yıllarda  görülen, şimdilerde de bir türlü vazgeçilmeyen, biteceğe pek benzemeyen bir desen. Büyük kareler, küçük kareler, sık kareler, bunları beraberce giyerek  yaratılan modern kombinler gingham modası  kavramını oluşturuyor. Hele renk çeşitlemesi de yaparsanız bir sürü model yaratabilirsiniz.

gingham

gingham

Bu yıl pembe-beyaz, mavi-beyaz, sarı-siyah kareli desenlerden yapılmış elbiseler, etekler, pantolonlar bunlara uygun ayakkabı ve aksesuarlarla çok kullanılıyor. Eskilerin pötikare dedikleri pembe beyaz küçük kareli bir elbise ile kırmızı bir ruj çok şık duruyor. Ya da değişmez ikili olan siyah beyaz kullanarak yapılmış büyük kareli bir pantolon ile buna uygun daha küçük kareli bir üstlük giyerseniz gingham modasına en tanınan biçimiyle uymuş olursunuz.

gingham  modası

gingham modası

Mavi- beyaz kareli kumaşlarda özellikle yaz aylarında, deniz kenarlarında şık görüntüler yaratıyor. Kışları ise büyük kareli ve kahverengi tonları seçilerek yapılan yün kumaşlar özellikle pantolonlarda tercih edilebilir.  Sonuçta moda size yakışandır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir