İnce Telli Saçları Güçlendirmeye Yönelik Bakım Kürü

Genelde genetik olarak görülen saç tellerindeki incelik yanlış uygulamalardan ötürü de gelişebilir. İnce telli saçların şekillendirilmesindeki zorluk, kolay yıpranabilme durumu, sıklıkla saç diplerindeki açılmalara sebebiyet vermesi gibi problemlerden dolayı önlem alınması gereken bir durumdur. Doğru bakım ürünlerinin kullanılması ve saçı inceltecek boya gibi kimyasal yöntemler ile kalıcı fön, perma gibi ısıl işlemlerden kaçınılması saçların zamanla toplanmasına ve canlanmasına yardımcı olur.

ince telli saç

ince telli saç

Saç bakım ürünleri geliştiren organik içerikli markaların ince telli saçların güçlenmesi için geliştirdiği bakım kürleri ve maskeler genelde yüksek maliyetli oldukları için çok sık tercih edilmezler. Ancak maddi durumu yeterlilik gösteren kişilerin düzenli bir şekilde bu tip güvenilir ürünleri tercih etmesi de kaliteli bir bakım için kalıcı çözümler sunar.

Evde Hazırlanabilecek Saç Güçlendiren Bakım Kürü

Eldeki imkanlarla saçlarına bakım yapmayı planlayan kişilerin tercih edebileceği bakım kürleri içerisinde ince telli saçlar için ideal olan kürlerden birisi de beyaz sirke ve zencefille hazırlanan kürdür. Gün ağarmadan uygulanması daha sağlıklı sonuçlar veren bu kür için 1,5 çay bardağı kadar beyaz sirkenin içerisine 1’er tutam zencefil ve kırmızı tatlı biber baharatları eklenir ve güzelce karıştırılır.

zayıf saçlar

zayıf saçlar

Önceden ıslatılan saç diplerine, masaj yaparak uygulandıktan sonra güneş alan bir noktada kurumaya bırakıp, kuruduktan sonra ılık su ile durulanmalıdır. Fön ile de kurutulabilecek bu kürü haftada 1 kere uygulamak yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir