Umman’da Tatil Yapmaya Ne Dersiniz

Tatil yapmayı çok seviyor ve bu tercihinizi yurt dışından yana kullanmak istiyorsanız, tatillerini bilindik ülkelerde yana değil, daha küçük, tarihi ve kültürel gezilere yer ayırmalısınız. Sultanlık ile yönetilen Umman İstanbul’a 5 saat uzaklıktaki Arap ülkesidir. Umman tatilin en güzel adresidir.

umman tatil yerleri

umman tatil yerleri

Maskat bölgesi 12 ay sıcaklığın olduğu ve her dönem tatil yapabileceğiniz ülkedir. Umman ülkesine yapacağınız ziyarette gezmeden dönmemeniz gerek yerler vardır. Umman da altın çarşını mutlak olarak ziyaret etmek gerekir. Umman başlık parasının olduğu ülke olduğu için zenginliğin göstergesi de altınlar olmuştur. Binlerce yıl tarihi yapıya sahip olan Umman’da İngiltere ile özdeşleşmiş gayda sesini duymanız mümkündür.

Umman’da Nereler Ziyaret Edilmelidir

Umman’daki Nizva kalesinde bu yöresel kültürü görebilirsiniz. Mimarisi ile dikkat çeken kale, Avrupalıların keşfettiği ülke olduğu gibi Türkiye’nin de keşfetmesi gereken arap ülkesidir. Çöl iklimin yaşandığı Umman’da gözünü ayıramayacağınız güzellik her yerin yemyeşil olmasıdır. Denizdeki su arıtılarak yeşil alanların oluşturulması sağlanır. Umman’ın yöresel halkı kesinlikle işverendir, göçmenler daha çok çalışır.

Umman da gidilecek yerler

Umman da gidilecek yerler

Umman’ın bir diğer özelliği ise başkent muskat’ın Dünyanın en temiz seçilen başkent olmasıdır. Umman ziyaretinizde yapacağınız alışverişler için Pazar yerlerini gezebilirsiniz. Özellikle en çok alınan hediye ürünleri çok güzel kokan buhur olmuştur. Kültürü anlatan her şeyin yer aldığı bu pazarda uygun ödeme koşulları ile birçok hediyelik eşyayı alarak sevdiklerinize hediye götürebilir onları mutla edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir