Sivilce Sıkıntısı

Özellikle ergenlik döneminde insanların sıkıntılarından biri olan sivilceler, birçok yetişkinin de sorunu halindedir. Sivilce sorununun geçmesi için hem birçok kozmetik ürünü hem de doğal bakım yöntemleri kullanılır. Özellikle doğal yağlar çeşitli alerjik durumların ve tahrişlerin önüne geçtiği için birçok insan tarafından tercih edilir. Birçok karışım cilt tedavisinde ve güzellik alanında kullanılarak insanlara fayda sağlar.

doğal yağlar

doğal yağlar

Doğal Yağlarla Sivilce Çözümü

Sivilce sorunlarıyla baş etmek için birçok farklı yöntem olsa da bunlardan en çok tercih edileni doğal yağlardır. Özellikle ciltteki sivilcelerin geçmesine neden olan yağlar arasında hint yağı ve zeytin yağı bulunur. Yüzdeki yağ dokusunun azalması ve yağ oluşumunun dengelenmesi ile sivilce sorunundan kurtulmak mümkün olabilir. Ayrıca doğal yağlardan oluşan karışımlar sayesinde bu sorunun önüne geçilebilir.

yağlar

yağlar

Evde bulunan yarım kiloluk cam bir şişenin hint yağını ve zeytin yağını yarı yarıya koyup, ardından çalkalamak gerekir. Daha sonra bu karışımı cilde sürülebilir ve masaj yapılarak cilde yedirilir. Böylece doğal yağlar sayesinde cilt bakımı gerçekleştirilmiş olur. Bu yağ karışımını geceden yaparak sabaha kadar ciltte bekletilebilir. Ayrıca gül suyu ile temizlemek de oldukça iyi gelen yöntemlerden bir tanesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir