Matcha Çayı Zayıflatır mı?

Uzakdoğu kültürüne ait çay türlerinden biri olan Matcha, Japonya’da en çok tüketilen bitki çaylarından biri. Dünyada mevcut durumda olan toz haldeki yeşil çaylar içerisinde, antioksidan bakımından en güçlüsü olduğu bilinen Matcha, son dönemde diyet yapanların vazgeçilmez içeceği haline geldi. Peki, bu çay zayıflamaya yardımcı olur mu?

matcha çayı

matcha çayı

Antioksidan içeren her besin vücudun yağ hücrelerinden kurtulmak için göstermiş olduğu çabaya destek verir. Yani aslında tek başına bir etkileri yoktur, ama çabayı ödüllendirir. Spor yapıyor, diyet yapmaya çalışıyor ve kilo vermek için bir çaba gösteriyorsanız, bu süreçte Matcha gibi antioksidan rtkili içecekleri tüketmek kilo vermenizi hem daha hızlı hem de daha kolay hale getirecektir.

Matcha Çayı Zararlı mıdır?

Birçok bitki çayı türünde olduğu gibi Matcha’da da sınırı iyi bilmek gerekiyor. Azı karar, fazlası zarar sözünden hareketle, günde 3 fincanı geçmemeye dikkat edilmelidir. Aşırı tüketilmediği müddetçe herhangi bir zararı bulunmayan Matcha, her yudumda sağlığı bünyenize taşımanıza izin verir.

zayıflamak

zayıflamak

Matcha çayının bilinen ilk yararı metabolizmayı hızlandırması ve sindirim sistemi problemlerinin önüne geçmesidir. Düzenli olarak tüketildiğinde normalden 4 kat daha hızlı yağ yakılabilmesine imkân tanıyan bu çay, birçok diyetisyen tarafından da öneriliyor. Kolesterol üzerinde de olumlu etkileri olduğu gözlemlenen Matcha, cildin de kaybettiği parlaklığı ve canlılığı geri kazanmasına olanak sağlar. Bu sayede hem genç hem zayıf hem de sağlıklı olmanız için bir sihirli değneğe sahip olma şansı tanır.

1 Response

  1. ahmet demirci dedi ki:

    Rizede japon matcha çayını aratmayacak kalitede matcha çayı üretim çalışması yapıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir