Kadınların Çantalarındaki Olmazsa Olmazlar

Kadınlar denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen şeylerden bir tanesi çantası. Genellikle büyük çantalar kullanmayı tercih eden kadınlar, bu çantaların içerisinde de pek çok farklı şeyi saklıyorlar. Öyle ki birçok erkek için kadın çantası tamamen bir gizem.

kadınların çantaları

kadınların çantaları

Çantada Yer Alan Genel Eşyalar

Bir kadının çantasında yer alması gereken anahtar, cüzdan ve telefon gibi kemik parçaların yanı sıra kulaklık ve şarj aleti de yine çantada olmadan dışarıya çıkılmayan parçalar içerisinde kendine yer buluyor.

Tarak ve toka da çantada mutlaka olan parçalar içerisinde bulunuyor. Ancak pek çok kadın çantasında tarak bulunduracağı zaman bunu küçük boyutlardaki modellerden seçmeyi tercih ediyorlar. Böylece çantada çok fazla yer tutmuyor.

çanta malzemeleri

çanta malzemeleri

Gün içerisinde belirli aralıklar ile makyajını tazelemek isteyen kadınlar, bundan dolayı birçok makyaj eşyasına ihtiyaç duyuyorlar. Bunun içinse günlük olarak kullanılabilecek olan eşyaların yer aldığı makyaj eşyalarını küçük bir çantaya koyarak bunu kendi çantalarının içerisine koyuyorlar.

Islak ve kuru mendil ile yara bandı da yine kadınlar tarafından sıklıkla kullanıldığı için çantalarındaki yerini almaya devam eden ürünler içerisinde kendine yer buluyor.

Her ne kadar doğru olmasa da ağrı kesici kullanımı ülkemizde oldukça fazla. Böyle olunca da kadınlar olur olmaz zamanlarda ağrılar ile karşılaştıkları zaman bunu gidermek adına ağrı kesici kullanmayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla hemen her kadının çantasında ağrı kesici kendine yer buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir