Sensörlü Lambalar ile Enerji Tasarrufu

Sensörlü lamba kullanımının son yıllarda artmasının bir sebebi vardır. Enerji tüketiminde çok dikkat edilmese de aydınlatma konusu diğer elektronik gereçlere nazaran daha uzun süre açık kalıyor ve tasarruflu, sensörlü lambalar kullanıldığı zaman ciddi meblağlarda harcama yapılmasına sebep olabiliyor. Hem konforlu kullanımı hem sağladığı bazı avantajlar hem de yaptığı tasarruflar sebebiyle kullanımı git gide yaygınlaşıyor.

lamba modeli

lamba modeli

Hareket algılanmadığı zaman kendiliğinden kapanan, gerektiği ilk anda direkt olarak yanan bu lambalar, okullar, yemekhaneler, üniversiteler gibi birçok kamusal alanda sıkça tercih edilir. Tasarruflu olmasının yanı sıra bahçe aydınlatmalarında tercih edilen havanın kararmasına bağlı olarak açılan, hava aydınlanana kadar kapanmayan, ışık şiddetine duyarlı ürün modelleri de daha güvenli bir alan yaratılması açısından yardımcı olur. Tuvaletlerde birçok kişinin kullandığı düğmelere dokunma gereksinimini ortadan kaldırdığı için kişisel hijyenin korunmasına yardım eder.

Sensörlü Lamba Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Birçok seçeneği olmasına rağmen karar verme aşamasında sensörlü lambanın nerede kullanılacağı büyük bir önem taşır. Genellikle bina içinde kullanımı yaygındır ve ürünlerin birçoğu da bu amaca yöneliktir. Fakat bahçe aydınlatmalarında, kafe ve restoran koridorlarında ve tuvaletlerinde kullanılan bu lambaların özellikleri farklıdır.

sensörlü

sensörlü

Nerede kullanılacağı belli olan aydınlatma ürünün, Led gibi enerji verimliliği yüksek ışık kaynağı barındırması tasarruf sağlamaya yardımcı olur. Bunun dışında sensör özelliklerinin iyice belirtilmiş olmasına dikkat etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir