Instagram Fotoğraflarında İyi Çıkmanın Yolları

Fotojenik dediğimiz kavram, artık akıllı telefonlar ve photosop programları sayesinde tarihte kalmış durumda. Özellikle Instagram’ın sağladığı bazı efekt ve görsel uygulamalar sayesinde insanlar artık, fotoğraflarda olduğundan daha iyi görünmeyi başarabiliyorlar.

ıstagram

ıstagram

Peki, Instagram gibi milyonlarca kullanıcısı bulunan böylesine geniş bir platformda fotoğraflarınızın beğeni kazanması için ne yapabilirsiniz? İşte işinize yarayacak birkaç ipucu…

Fotojenik Görünmek İçin Püf Noktalar

Instagram’daki efektler veya photosop uygulamaları dışında fotojenik görünmek için sizin de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Öncelikle fotoğraf çekinmenin ve güzel çıkmanın temel kuralı, rahatlık ve dik bir duruştur. Kendinizi ne kadar kasarsanız, fotoğrafa bakan kişiye bunu o derece yansıtırsınız.

ıstagram güzel çıkmak

ıstagram güzel çıkmak

Aksine rahat ve kendinden emin bir tavırla dik duran kişiler her zaman fotoğraflarda daha çekici dururlar.Bilinçli olarak poz vermek bazılarında işe yarasa da en güzel çıkacağınız kareler siz haberiniz yokken yakalananlardır.Eğer kameraya poz veriyorsanız bakışlarınızı merceğe odaklayın ve gözlerinizi hafifçe kısın. Böylece daha çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

fotojenik görünmek

fotojenik görünmek

Özellikle akşamları flaşlı çekimler yaparken, makyajınızın özensiz ya da abartı olmamasına dikkat edin. Flaş ışıkları, yüzünüzdeki bütün detayları gösterir ve fotoğrafta kötü çıkmanıza sebep olur.Öz çekim yaparken başınızı öne doğru değil, yukarı doğru kaldırın ve telefonu yukarıdan tutmaya çalışın. Çünkü başınızı eğmeniz, gıdığınızın ortaya çıkmasına sebep olur.

fotojenik görünmek

fotojenik görünmek

Eğer boydan poz veriyorsanız karnınızı içeri çekin, dik durun ve omuzlarınızı hafifçe geriye atın. Bu; size çekici, asil ve kendinden emin bir görünüm kazandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir